انتقال شارژ خط به خط ایرانسل – لنگه کفش ۱۰۰۰ تومانی که غنیمت است!

انتقال شارژ خط به خط ایرانسل

انتقال شارژ خط به خط ایرانسل

شاید شمایی که الان مقاله وب سایت ایساج درباره انتقال شارژ خط به خط ایرانسل می خوانید زیاد درک نکنید که روزگاری بدون وجود داشتن امکان خرید آنلاین شارژ، ادامه­ ی حیات اجتماعی آدم ها چقدر به مبلغ شارژ باقی مانده خط هایشان بستگی داشت. مردم روزی دو هزار بار مبلغ شارژ باقی مانده خود را چک می کردند تا مبادا وسط مکالمه های حیاتی رشته کلامشان پاره شود 😊

ما در این مقاله می خواهیم روش های انتقال خط به خط شارژ را در اپراتور ایرانسل بررسی کنیم. خیلی اوقات در مواقع ضروری ممکن است از دوستان یا خانواده، کسی از شما بخواهد برایش شارژ بفرستید. فرقی نمی‌کند شما مشتری دائمی ایرانسل هستید یا اعتباری، در هر صورت به یکی از شیوه‌های تعیین شده می‌توانید برای دوستانتان شارژ بفرستید یا حساب اعتبار آنها را بپردازید. شاید فکر کنید کسی که دارای خط ثابت از یکی از اپراتورها است، چگونه می تواند برای یک خط اعتباری از همان اپراتور شارژ بفرستد؟ این را نوشتم که بدانید این مساله کاملا شدنی است. ما مطالب ما در وبلاگ ایساج همراه باشید.

انتقال شارژ خط به خط ایرانسل

روش های انتقال شارژ خط به خط ایرانسل

برای انتقال شارژ از خطوط دائمی یا اعتباری ایرانسل سه روش وجود دارد که در اینجا برایتان توضیح خواهم داد:

  1. انتقال شارژ خط به خط از طریق برنامه‌ی ایرانسل من

اگر تا حالا از برنامه‌ی ایرانسل من استفاده نکرده‌اید به شما پیشنهاد می‌کنم حتما این برنامه را دانلود کنید و از امکانات آن استفاده کنید. در برنامه‌ی ایرانسل من گزینه‌ای با عنوان شارژ برای دیگران وجود دارد. وارد این قسمت شوید و در قسمت شارژ خط به خط، شماره تلفن دوست خود و همچنین مبلغ مورد نظر را وارد کنید. برای ورود به برنامه ایرانسل من لازم است حتما دیتای خط شما فعال باشد، به این ترتیب اگر نت گوشی شما فعال نباشد نمی توانید از این روش استفاده کنید.

حتما بخوانید:
شارژ اضطراری ایرانسل + کد دستوری: چگونه از اپراتور ایرانسل اعتبار اضطراری بگیریم؟

انتقال شارژ خط به خط - روش ایرانسل من

  1. انتقال شارژ خط به خط به روش کد دستوری

یکی دیگر از روش های انتقال شارژ خط به خط ایرانسل استفاده از کد دستوری است. در وهله ی اول شما برای انتقال اعتبار نیاز به یک رمز  داخلی در شبکه‌‌ی ایرانسل دارید. با شماره‌گیری یکی از کدهای دستوری #۱*۱۴۲* یا #۱*۳*۱*۵۵۵* از خط ایرانسل‌تان باید ابتدا این رمز ۴ رقمی را تعیین کنید. این رمز یکجورایی کلید انتقال اعتبار از خط شما به سایر خطوط ایرانسل است، در صورت فراموشی آن می توانید آنرا از طریق شماره­‌گیری کد #۲*۱۴۲* بازیابی کنید. حواستان باشد که برای بازیابی رمز انتقال شارژ خط به خط، لازم است شماره ملی و شماره شناسنامه صاحب سیم کارت را بدانید.

پس از تعیین رمز ۴ رقمی، مجددا یکی از دو کد دستوری گفته شده را شماره گیری کنید سپس با وارد کردن شماره‌ی دریافت‌کننده‌ی اعتبار، مبلغ مورد نظر و رمز ۴ رقمی خط به خط، اعتبار خود را ارسال نمایید. هزینه کارمزد هربار انتقال شارژ مبلغ ۵۰ تومان و همچنین در این روش سقف انتقال شارژ ۱۰۰۰ تومان درنظر گرفته شده است.

انتقال شارژ خط به خط ایرانسل - کد دستوری

  1. انتقال شارژ خط به خط از طریق پیامک به سامانه ۱۱۱۲

روش دیگر انتقال شارژ ایرانسل ارسال پیامک به شماره ی ۱۱۱۲ است. در این روش لازم است به ترتیب «شماره دریافت کننده‌ی اعتبار»، «مبلغ اعتبار مورد نظر (به ریال)» و «شماره رمز ۴ رقمی» را بدون اضافه کردن فاصله یا حروف و در حالی که با استفاده از “:” از هم جدا شده‌اند، به شماره‌ی ۱۱۱۲ ارسال کنید. این ترتیب باید از چپ به راست باشد، به این صورت:

حتما بخوانید:
مقایسه سرعت اینترنت اپراتورهای همراه در ایران: کدام اپراتور سرعت اینترنت همراه بالاتری دارد؟

شماره رمز ۴ رقمی:مبلغ اعتبار مورد نظر به ریال:شماره‌ی دریافت کننده‌ی اعتبار
         ۰۹۰۳۰۰۰۰۰۰۰:۱۰۰۰:۱۲۳۴ 

در انتقال شارژ ایرانسل به چند نکته توجه کنید.

  • مشترکان دائمی ایرانسل در هر دوره‌ی قبض خود می‌توانند تا مبلغ ۵۰۰۰ تومان اعتبار انتقال دهند.
  • اگر مشترک دائمی ایرانسل هستید و قبض خود را به موقع پرداخت نکنید نمی­‌ توانید از سرویس خط به خط انتقال شارژ استفاده کنند.
  • اگه رمز ۴ رقمی خود را فراموش کرده اید به شما پیشنهاد می کنم حتما رمز خود را بازیابی کنید، در غیر این صورت با اشتباه وارد کردن رمز ۴ رقمی تا ۲۰ بار این سرویس برای شما غیر فعال می شود! البته خیلی نگران نباشید، راه حلی هم برای آن هست. شما برای فعال‌سازی مجدد می‌توانید با شماره‌گیری ۷۰۰ از خطوط ایرانسل یا ۷۰۰۰۰۰۰-۰۹۳۷ از سایر خطوط با مرکز تماس ایرانسل ارتباط برقرار کنید و برای تعیین مجدد رمز ۴ رقمی اقدام کنید.
  • همچنین حواستان باشد که مبلغ شارژ شگفت انگیز قابل انتقال نیست.

شارژتو منتقل کردی؟ بعدش یکسر به وب سایت ایساج هم بزن رفیق!

امیدواریم توانسته باشیم روش‌های انتقال شارژ را برایتان به خوبی تشریح کرده باشیم. روش‌هایی که گاها در سایت های دیگر آنقدر پیچیده توضیح داده شده اند که آدمی سردرگم می شود. اگر تا الان درباره‌ی وب سایت ایساج و حوزه فعالیت ما اطلاعاتی بدست نیاورده اید سری به سایت ما بزنید. خرید و فروش انواع شارژ ایرانسل و همراه اول و رایتل، با امکاناتی که تدریجا در مقالات بعدی برایتان توضیح خواهیم داد. اگر خواستید شارژ بخرید می توانید از سایت ایساج ارزان تر تهیه کنید. ایساج در زمره‌ی توزیع کننده‌های بی واسطه شارژ از شرکت ایرانسل بوده و به همین دلیل خرید شارژ از آن برایتان ارزان‌تر میفتد. به امید دیدار در مقالات بعدی 🙂

حتما بخوانید:
رکورد سرعت اینترنت همراه در ایران شکسته شد: 2.54 گیگابیت بر ثانیه!
تیم محتوای ایساج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *